Etikettarkiv: Lopp

Tillägg tävlingsinbjudan 13/8-16

De lopp som tyvärr, p.g.a för lite anmälda hundar ställdes in 6-8 Juli Vianor Cup kommer att köras som raka lopp vid vår tävling 13/8-16

Vianor loppet Greyhound Medel

6h Startavg. 250+100
T Hp 2000- Hp 1000- Hp 500 4-6 300
inlottning uppifrån

Vianor loppet Whippet Medel

6h Startavg. 250+100
T Hp 2000-HP 1000 -Hp 500 4-6 300
inlottning uppifrån

Övriga lopp hittar du här

Bilder

Lopp1 GP Race Whippet 295m Starttid 15:10


1 Alabaster 19:34
2 Brona 19:40
3 Eddy Hawk 19:59

Lopp 2 GP Race Greyhound 295 m starttid 15:25


1 Crimdon Blizzard 17:37
2 Crimdon Frosty 17:72
3 Crimdon Chill 17:80

Lopp 3 GP Race Whippet 295 m starttid 15:40


1 Zissi 18:99
2 Crimdon Sonic 19:42
3 SIA Walnut 19:55

Lopp 4 GP Race Greyhound 295 m starttid 15:55


1 Enigma 17:60
2 Lady-Shiva 17:86
3 Crimdon Non Stop 17:90

Lopp 5 Vianor Cup Final Whippet 295 m starttid 16:10


1 Zorrino 18:78
2 Aramis 19:04
3 Met Brunhilde 19:10

Lopp 6 Vianor Cup Final Greyhound 295 m starttid 16:25


1 Rapido Norte 17:05
2 E-Grey 17:19
3 Elsa Viola 17:29

Övrig Media

Programblad SkeHK 160709

img_1771.jpg img_1772.jpg img_1773.jpg img_1777.jpg

 

 

Hålltider:
15:10 Lopp 1 Skellefteå GP Race Whippet Klass kc
15:25 Lopp 2 Skellefteå GP Race Greyhound Klass K3
15:40 Lopp 3 Skellefteå GP Race Whippet Klass kb
15:55 Lopp 4 Skellefteå GP Race Greyhound Klass K5
16:10 Lopp 5 Vianor Cup FINAL Whippet Klass Ö
16:25 Lopp 5 Vianor Cup FINAL Greyhound Klass Ö

Liveström installd pga kamera haveri

 

Lopp 1 Vianor Cup G 295 m

1: Moonraker 17:40

2 Elsa Viola 17:82

3 Zivago 17:94

Lopp 2 GP Race W 295 m


1 Sia Walnut 19:42

2 Arkos 19:98

3 Berenike 20:16

Lopp 3 GP Race  G 295 m

1 Teodor 17:75

2 Lady Shiva 17:89

3 Eddie Medusa 17:91

Lopp 4 Vianor Cup W 295 m

1 Zorrino 19:00

2 Met Brunhilde Box 19:26

3 Aramis 19:34

Lopp 5 Vianor Cup G 295 m


1 Rough Boy 17:20

2 Rapido Norte 17:30

3 E-Grey 17:36

Lopp 6 GP Race W 295 m

1 Kamagurka 18:87

2 Crimdon Sonic 19:47

3 Met Aida 19:63

Lopp 7 Vianor Cup W 295 m


1 Met Boheme 19:21

2 Gameover 19:31

3 Met Beatrice Di Tenda 19:37

Vinnarbilder hittar du på Instagram @skellefteahundkapp