Tävling

Hålltider:
15:10 Lopp 1 Skellefteå GP Race Whippet Klass kc
15:25 Lopp 2 Skellefteå GP Race Greyhound Klass K3
15:40 Lopp 3 Skellefteå GP Race Whippet Klass kb
15:55 Lopp 4 Skellefteå GP Race Greyhound Klass K5
16:10 Lopp 5 Vianor Cup FINAL Whippet Klass Ö
16:25 Lopp 5 Vianor Cup FINAL Greyhound Klass Ö

Liveström installd pga kamera haveri

 

Lopp 1 Vianor Cup G 295 m starttid 19:10 prisp 6x0

Box 1 Crimdon Frosty

Box 2 Elsa Viola

Box 3 Vakant

Box 4 Vakant

Box 5 Moonraker

Box 6 Zivago

 

Lopp 2 GP Race W 295 m starttid 19:25 prisp 350-250-100 3x0

Box 1 Sia Walnut

Box 2 Berenike

Box 3 S Martini

Box 4 Arkos

Box 5 Vakant

Box 6 Vakant

 

Lopp 3 GP Race  G 295 m starttid 19:40  prisp 400-300-200-3x0

Box 1 Lady Shiva

Box 2 Etwal

Box 3 Paramour Eddie Medusa

Box 4 Harley Quinn

Box 5 Teodor

Box 6 Crimdon Non Stop

 

Lopp 4 Vianor Cup W 295 m starttid 19:55 prisp 6x0

Box 1 Met Ariodante

Box 2 BJ Mahitis

Box 3 Met Brunhilde

Box 4 Zorrino

Box 5 Brona

Box 6 Aramis

 

Lopp 5 Vianor Cup G 295 m starttid 20:10 prisp 6x0

Box 1 E-Grey

Box 2 Rough Boy

Box 3 Rapido Norte

Box 4 Crimdon Chill

Box 5 Crimdon Blizzard

Box 6 Vakant

 

Lopp 6 GP Race W 295 m starttid 20:25 prisp 400-300-200 3x0

Box 1 Izbyiroces

Box 2 Kamagurka

Box 3 Crimdon Fleeet

Box 4 Crimdon Sonic

Box 5 Met Aida

Box 6 Eddie Hawk

 

Lopp 7 Vianor Cup W 295 m starttid 20:40 prisp 6x0

Box 1 Emigrant

Box 2 Met Boheme

Box 3 Met Beatrice Di Tenda

Box 4 Alabaster

Box 5 Gameover

Box 6 Zizzi

Lopp 1 Skellefteå Whippen Start 15:10

Division hanar W M Prispeng. 1350 T Hp, 850 Hp, 400Hp 3x0
Box
1 Met Bohemé
2 Met Ariodante
3 Rocky
4 Sia Walnut
5 Vakant
6 Vakant

Lopp 2 Skellefteå Taxi Start: 15:25

G M Prispeng 1250,750,350,3x0
Box
1 Marcus Hellner
2 Romeo
3 Razldazl Archie
4 vakant
5 vakant
6 vakant

Lopp 3 GP Race Start 15:45

W K Prispeng 350,250,150,3x0
Box
1 Agate
2 Alabaster
3 Crimdon Sonic
4 Arkos
5 vakant
6 vakant

Lopp 4 GP Race Start 16:00

G K Prispeng 350, 250,150,3x0
Box
1 Vakant
2 Crimdon Chill
3 Crimdon Blizzard
4 Teodore
5 vakant
6 Crimdon Non Stop

Lopp 5 GP Race Start 16:20

G K Prispeng 350,250,150,3x0
Box
1 Lady Shiva
2 Grat Dalton
3 Harley Quinn
4 Etwal
5 Vakant
6 Ellie

Lopp 6 Skellefteå Taxi Start 16:35

G K Prispeng 1400,950,350,3x0
Box
1 Rapido-Norte
2 Crimdon Frosty
3 Moonraker
4 TNT I Am Dynamite
5 Vakant
6 Hailey

Lopp 7 Whippet Racet Start 16:55

Division Sprint Prispeng 1350,T Hp, 850 Hp 400Hp 3x0
Box
1 Met Beatrice Di Tenda
2 Ambra
3 Vakant
4 Met Brunhilde
5 vakant
6 vakant