Månadsarkiv: juli 2013

Lopp 1 Arken Zoo Cup final 295m K2
fin namn kön tid box split
1a Ice Queen   17.33  4.34
2a  freppez Frej   17.43  4.35
3a  Crimdon tamar   17,63 4.40
4a  Crimdon Magnum   17,73 4.43
5a  mrs Ching   17.91 4.41
6a lili von Sthup 18.17 4.50

Lopp 2 SM veteran final 295 m K2
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Cobra   17.45 4.46
2a  Happy Feet   17.47 4.42
3a  Moonshadow   17.51 4.37
4a  Myran   17.66 4.36
5a  Flower power   17.79 4.50
6a Miss Corona 17.82 4,46

Lopp 3 SM Whippet veteran final  295m k3
fin namn kön tid box kg
1a  Jykä 19.36 4.66  
2a  marrachino 19.45 4.74    
3a  mocca mousse 19.78 4.81  
4a  Utah Kid 19,93 4.71  
5a  Virana 20.09 4.89    
6a CD-Enrico 20.31 4,84

Lopp 4 SM sprint final  295m K1
fin namn kön tid box kg
1a  Wyat Earp 16.90 4.25 hane  
2a  Rudolf 17.16 4.31 hane  
3a  Bluff Buff 17.20 4.39 hane  
4a  Undercover 17.27 4.32 hane  
5a Poseidons Pärla 17.52 4.28 hane
6a Edison 17.60 4.41 hane

Lopp 5 SM Whippet tik final 510m m2
fin namn kön tid box kg
1a  Wake up call 33.11 4.57 tik  
2a Met Anna - Bolena 33.36 4.69  tik  
3a  Met Arabella 33.46 4.57 tik  
4a  Xina 33.67 4.70 tik  
5a  Dalasi 34.55 4.65 tik  
6a tik

Lopp 6 SM tik final  510m M1
fin namn kön tid box kg
1a  Joynight 29.94 4.29 tik  
2a  Hazel O'Hannah 29.95 4.31 tik
3a  Mustang Minogue 30.09 4.34 tik
4a  Playa Marina 30.11 4.35 tik
5a  Miss Li 30.35 4.43 tik
6a tik

Lopp 7 AGRIA Cup whippet final  510m m3
fin namn kön tid box kg
1a  Xavi 33.93 4.63  
2a  Ymer 34.03 4.61    
3a  Pandora 34.07 4.71  
4a  Litas 34.27 4.78  
5a  DS-Leffe Blond 34.43 4.91    
6a DJ Juliettan 35.06 4.79

Lopp 8 Norran Cup final  510m M3
fin namn kön tid box kg
1a  Crimdon Medusa 30.15 4.28    
2a  Aussie Green 30.20 4.27    
3a  Kitos 30.60 4.32    
4a  Agamemnon 30.82 4.40    
5a Marcus Hellner 30.96 4.44
6a Hamilton 31.24 4.44

Lopp 9 M whippet final 510m m1
fin namn kön tid box kg
1a  BJ-Mahitis 33.43 4.66 hane  
2a  Xante 33.62 4.68 hane  
3a  Red Bull 33.87 4.67 hane  
4a  DJ Vargtass 34.01 4.79 hane  
5a  Bull fighter 34.14 4.63 hane  
6a X-Ray 34.73 4.72 hane

Lopp 10 SM final  510m M1
fin namn kön tid box kg
1a  Risto 29.85 4.39 hane  
2a  No More Legend 29.94 4.30 hane
3a  Daring O'Diamond 30.16 4.21 hane
4a  Sorrento 30.23 4.34  hane
5a  Super Superior 30.63 4.35 hane
6a Crimdon Soley 30,67 4.31 hane

Lopp 1 SM Consolation sprint 295m K1
fin namn kön tid box kg
1a Bumpy Ride   16.97
2a Super O'Jay   17.25
3a Crimdon Belte   17.40
4a Kung Bore   17.52
5a      
6a

Lopp 2 Skellefteå GP race  295m K3
fin namn kön tid box split
1a Super Nikita   17.43 4.41
2a Hunting O'Hara   17.52 4.30
3a    
4a    
5a    
6a

Lopp 3 Repay Cup final  295m K2
fin namn kön tid box kg
1a Captain Kidd   17.19
2a Ulvasteg   17.40
3a Starscream   17.45
4a Forza Fredin   17.59
5a      
6a

Lopp 4 SM consoltaion final  510m M1
fin namn kön tid box split
1a Kernel O'Key   30.13 4.30
2a Deneview Snotoe   30.15 4.47
3a Razzia   30.26 4.33
4a Orbison   30.39 4.43
5a Loverboy Song 30.71 4.42
6a Anne Bonny 31.07 4.54

Lopp 5 Skellefteå GP race 510m M3
fin namn kön tid box split
1a Esset Eriksson   30.31 4.34
2a Super Sonic   30.33 4.32
3a Pennys Esmeralda   30.71 4.33
4a Darkling Night   30.93 4.37
5a      
6a

Lopp 6 Björkis Cup final  510m M2
fin namn kön tid box kg
1a Veyron   30.13
2a Captain Hook   30.69
3a Wild run Mann   30.70
4a I Am Dunder   30.76
5a Euphoria   30.84
6a Winnertip 30.85

Lopp 1 Agria Cup Whippet semi 510m m3
fin namn kön tid box split
1a  Xavi    33,91    4,68
2a  Pandora   34,15   4,81
3a  DJ Juliettan   34,31   4,70
4a  Classic   34,83   4,77
5a      
6a

Lopp 2 Agria Cup Whippet semi  510m m3
fin namn kön tid box split
1a  DS Leffe Blond   34,57 4,85
2a  Ymer   34,64 4,75
3a  Litas   34,72 4,89
4a    
5a    
6a

Lopp 3 Norran Cup semifinal  510m M3
fin namn kön tid box split
1a Crimdon Medusa   30,22  4,30
2a Kitos   30,59  4,41
3a Agamemnon   30,80 4,39 
4a Themis   31,20 4,38 
5a      
6a

Lopp 4 Norran Cup semifinal 510 m M3
fin namn kön tid box split
1a  Aussie Green   30,50 4,30
2a  Marcus Hellner   30,55  4,39
3a  Hamilton   30,95  4,34
4a  Lady Champ   31,07  4,35
5a Shiny Silk 31,19 4,46
6a

Lopp 5 Avis Cup Final 510m M4
fin namn kön tid box split
1a  Cape's Huusko   30,81 4,45
2a  Selena's Pärla   30,86 4,32
3a  Moon Ranger   31,33 4,37
4a  Buffalo Bill   31,45 4,46
5a  Marinas Maya   31,48 4,42
6a Eos Pärla 31,57 4,43

Lopp 6 Wist Last Buss Whippet Final  295m k4
fin namn kön tid box kg
1a  Black light   19,81
2a  Birr   19,82
3a  Viggen   20,39
4a  Quite a Guy   20,58
5a  Met atilla   20,59
6a ulttra 20,65

Lopp 7 SkellefteKraft Cup final  295m K3
fin namn kön tid box split
1a  Slippery Anna   17,27 4,36
2a  Bono   17,56 4,42
3a  Moonshine   17,61 4,47
4a  Moonster   17,84 4,48
5a  Crimdon Etwal   17,85 4,46
6a Hera  17,91 4,44

Lopp 8 Arken Zoo semifinal 295 m K4
fin namn kön tid box split
1a  Ice Queen   17,42 4,31
2a  Crimdon Tamar   17,55 4,33
3a  Freppes Frej   17,68  4,37
4a  Fernando   17,80 4,49
5a Trinitum 17,86  4,41
6a Crimdon Lee 18,43

Lopp 9 Arken Zoo Cup semifinal 295m K4
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Magnum   17,46 4,30
2a  Mrs Ching   17,46 4,36
3a  Lili Von Sthup   17,96 4,46
4a  Usain Bolt   18,12 4,47
5a  Crimdon Lass   18,13 4,50
6a Rim Tim Tin 21,63 4,42

Lopp 10 Guldstadens Cup final  295m K2
fin namn kön tid box split
1a  HMS Springaren   17,79 4,50
2a  Moonica   17,85 4,51
3a  Super Rose   17,86 4,39
4a  Crimdon Zeus   17,99 4,43
5a  The Third Moon   18,18 4,57
6a Max Rebo 18,25 4,46

Lopp 11 Skellefteå GP Race  295m K4
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Stapler   17.59 4.43
2a  Malica    17.65 4.41
3a  Sanya Richards   17.77 4.38
4a  Galway Pipe   18.01 4.44
5a  Crimdon Mamba   18.16  4.48
6a Anakin 18.49 4.70