Månadsarkiv: juni 2013

Lopp 1 295m
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Medusa  T 17.35  2 4.19
2a  Crimdon Sirens  T 17.45  3 4.20
3a  Crimdon Tess  T 17.49  5 4.25
4a  Crimdon Tamar  T 17.53  1 4.17
5a  Crimdon Lass  T 17.99  4 4.30
6a

Lopp 2  295m Whippet
fin namn kön tid box split
1a  Met Arabella  T 19.07  3 4.50
2a  Litas   19.31 5 4.62
3a  Invincible   19.36 2 4.42
4a  DJ Juliettan   19.70 4 4.66
5a  Dong   19.72 6 4.60
6a Pandora 19.90 1 4.77

Lopp 3  295m
fin namn kön tid box split
1a  Marcus Hellner  H 17.35 4
2a  Crimdon Belte  H 17.45 1
3a  Freppez Frej  H 17.77 3
4a  Crimdon Zenobia  T 17.93 2
5a      
6a

Lopp 4  295m whippet
fin namn kön tid box split
1a  Met Anna-Bolena   19.33  3 4.64
2a  Met Attila   19.63  2 4.51
3a  Met Aida   19.77  6 4.64
4a  Boudicca   20.41  1 4.72
5a
6a

Lopp 5 m
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Zeus  H 17.62  3 4.20
2a  Crimdon Magnum  H 17.71  1 4.28
3a  Crimdon Etwal  T 17.83  4 4.36
4a  Lady Electra  T 18.14  2 4.40
5a  Crimdon Lee  H 18.38  6 4.54
6a

Lopp 6  295m Handtid
fin namn kön tid box kg
1a  Crimdon Jou  H 17.05 1
2a  Poseidons Pärla  T 17.06 2
3a  Captain Kid 17.08 3
4a  Smoke Screen  T 17.20 5
5a    
6a

Lopp 7  60m
fin namn kön tid box kg
1a  Sockertoppen  T 4.37 3
2a      
3a    
4a    
5a      
6a

Lopp 8  510m
fin namn kön tid box split
1a  Loverboy Song  M 30.20  3 4.30
2a  Crimdon Stapler  H 31.24  6 4.31
3a  Miss Corona  T 31.35  1
4a      
5a
6a

Lopp 9  510m
fin namn kön tid box kg
1a  Crimdon Soley  H 4
2a  Razzia  H   1
3a  Dot  T 3
4a  I Am Dunder  H 2
5a  Rudolf  H   5
6a Tactical H 6

medlemsmöte på onsdag den 26/6! Vi börjar med arbetskväll klockan 16:00 och förbereder inför tävlingen. KLockan 18:30 samlas vi för medlemsmöte då vi fokuserar på vad som är kvar inför SM och hjälps åt att färdigställa funktionärslistan inför SM. Meddela vad du vill göra på tävlingsdagarna så fyller vi luckorna tillsammans!

Välkommen på medlemsmöte på onsdag den 26/6! Vi börjar med arbetskväll klockan 16:00 och förbereder inför tävlingen. KLockan 18:30 samlas vi för medlemsmöte då vi fokuserar på vad som är kvar inför SM och hjälps åt att färdigställa funktionärslistan inför SM.

Lottningen inför tävlingen sker på måndag den 24/6 klockan 18:00. Gruppansvariga- Solveig, Nils, Sara B, Kitty, Annelie, Johanna: Vi i styrelsen vill sätta oss ner med er efter lottningen på måndag och diskutera igenom hur det går och vad som är kvar.

Lopp 1 510 m
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Medusa  tik 30.57  3 4.29
2a  Loverboy Song  hane 30.66  5 4.38
3a  Crimdon Jou  hane 30.71  1 4.32
4a  Dot  hane 30.75  4 4.42
5a  Miss Corona  tik  31.03  2 4.45
6a

Lopp 2  510m
fin namn kön tid box split
1a Crimdon Soley  hane 30.19  1
2a Captain Kid  hane 30.78 2
3a  Razzia  hane 30.94 3
4a    
5a    
6a

Lopp 3  295m
fin namn kön tid box split
1a  Crimdon Belte  hane 17.56  4
2a Crimdon Sirens  tik   17.57  1
3a  Crimdon Tess  tik  17.60 6
4a Crimdon Zenobia   tik  17.79 2
5a Crimdon Etwal  tik  17.95  3
6a Lady Electra  tik 18.45 5

Lopp 4  295m
fin namn kön tid box split
1a  Rapp  hane 17.09  2
2a  Rudolf  hane 17.34  6
3a Prince O'Power  hane 17.39  5
4a  Sir Sirocco  hane 17.59  1
5a Ice Queen  tik 17.59 3
6a Crimdon Lass tik 17.83 4